کمک به عشق

روزگاری در جزیره ای زیبا تمام حواس زندگی می کردند . شادی ، غم ، غرور ، عشق و ...

روزی خبر رسید که به زودی جزیره به زیر آب خواهد رفت پس همه ی ساکنین جزیره قایق هایشان را مرمت کردند و جزیره را ترک کردند . اما عشق مایل بود تا آخرین لحظه باقی بماند چرا که او عاشق جزیره بود .

وقتی جزیره به زیر آب فرو می رفت عشق از ثروت که با قایق با شکوهش جزیره را ترک می کرد کمک خواست و به او گفت : آیا می توانم با تو همسفر شوم ؟ ثروت گفت : نه من مقدار زیادی طلا و نقره داخل قایقم دارم و دیگر جائی برای تو نیست .

پس عشق از غرور که با یک کرجی زیبا راهی مکان امنی بود کمک خواست و گفت : لطفا کمک کن و مرا با خود ببر غرور گفت : نمی توانم تمام بدنت خیس و کثیف شده و قایق مرا کثیف می کنی .

غم در کنار عشق بود پس عشق به او گفت : اجازه بده تا من با تو بیایم .
غم با صدائی حزن آلود گفت : آه عشق ! من خیلی غمگین هستم و احتیاج به تنهائی دارم . پس عشق این بار به سراغ شادی رفت و او را صدا زد . اما او آنقدر غرق در شادی و هیجان بود که حتی صدای عشق را نشنید .

ناگهان صدائی شنید : بیا عشق … من تو را خواهم برد . عشق آنقدر خوشحال شد که حتی فراموش کرد نام یاریگرش را بپرسد و سریع خود را داخل قایق انداخت و جزیره را ترک کرد . وقتی به خشکی رسیدند پیرمرد به راه خود رفت و عشق تازه متوجه شد که چقدر به پیرمرد بدهکار است چرا که او جان عشق را نجات داده بود . عشق از علم پرسید : او که بود؟ و علم پاسخ داد : زمان .

عشق گفت: زمان ؟ اما چرا به من کمک کرد ؟
علم لبخندی خردمندانه زد و گفت : زیرا تنها زمان است که قادر به درک عظمت عشق است..........

/ 9 نظر / 56 بازدید
علیرضا رئیس زاده

عشق شیری است قوی پنجه و میگوید فاش هر که از جان گذرد بگذرد از بیشه ما بلاگ زیبایی داری مطالبت هم خیلی جالبن امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشی[چشمک]

مهیار

سلام وبلاگ کلاسور با مطلب درد و دل دکتر شریعتی با معبودش بروزه اگه سر بزنید خوشحال میشم http://kelasor.blogfa.com

دخملی ناناس

سلام عزیز ممنونم که بهم سرزدی... ازاسم وبت خیلی خوشم اومده...الهه ی شب!!! دوست داشتی باسم خاطرات دخملی ناناس بلینک... فعلا...

مرتضی فراهانی

واقعا زیبا بود و منو تحت تاثیر قرار داد ممنون که لطف کردی و به وبلاگ من و ساغر سر زدی منتظر نظرات سازنده ات هستیم

sogand

خیلی ناناز بود دست نویسنده درد نکنه خیلی تو موخم رفته یاد عاشقی افتادم بازم بنویسید

شکیبا

دست نویسنده و شما درد نکنه -خیلی عالی بود -به ما هم سری بزن

کیمیا

خيلي خيلي خيلي خيلي قشنگ بود

قمارباز

دوست خوب من ! عشق بی نیاز تر از اونه که به کمک ما نیاز داشته باشه!